Ciekawe miejsca w mazurskich Kruklankach

Mazury to region, który turyści doceniają coraz bardziej. Nie dziwi więc fakt, iż to właśnie tutaj co roku przyjeżdża coraz więcej osób, przede wszystkim w poszukiwaniu ciszy i spokoju. To wszystko zainteresowanym osobom oferują Kruklanki, niewielka wieś położona w powiecie giżyckim. Jej ciekawa lokalizacja, jak również bliskość wielu innych, równie interesujących miejscowości powoduje, że na pewno nikt podczas urlopu nie będzie się tutaj nudził. Na pewno także bez większych problemów można tutaj znaleźć odpowiadające wszystkim kryteriom noclegi, z racji bogatej bazy noclegowej (Kruklanki ➦). Miejscowość ta bardzo się rozwija pod względem turystycznym. Na pewno nie zabraknie tu atrakcji podczas urlopu.

Położenie wsi przy czterech jeziorach powoduje, że turyści bez żadnych problemów mogą znaleźć idealnie dopasowane do swoich oczekiwań miejsce do wypoczynku nad wodą. Dzięki temu mogą się nie tylko opalać, ale także korzystać z kąpieli czy też spędzać czas na uprawianiu sportów wodnych. Mazurskie jeziora oferują także wspaniałe warunki wypoczynku dla żeglarzy, duże przestrzenie jezior, jak również doskonały wiatr to zapowiedź niezapomnianych chwil pod żaglami. Odpowiednie miejsca dla siebie mogą tutaj także bez problemu znaleźć wędkarze, których z pewnością ucieszy bardzo duża ilość żyjących w tych jeziorach gatunków ryb. Okolice Kruklanek to przede wszystkim możliwość spacerowania pośród pięknej przyrody. Bliskość rezerwatów, jak na przykład rezerwatu Borki (info➦) sprawia, że w tym miejscu przyroda nie jest zbytnio zmieniona ręką człowieka. Mnóstwo znajdujących się w okolicy szlaków turystycznych, które przeznaczone są zarówno dla pieszych jak też dla rowerzystów znacznie ułatwia zwiedzanie okolicy i dotarcie do interesujących miejsc.

W Kruklankach można znaleźć pozostałości wojennych fortyfikacji, które stanowiły pas wybudowanych na całych Mazurach umocnień. Te blisko Kruklanek nie były używane, dlatego też zachowane są w bardzo dobrym stanie, co pozwala dobrze się z nimi zapoznać. Tak samo ciekawy jest zwalony most, a raczej ruiny mostu. Jego ciekawa architektura wzorowana była na rzymskich akweduktach. Na pewno więc Kruklanki to niezwykle interesujące miejsce na wypoczynek dla całej rodziny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz