Ciekawostki z Rowów

Jeśli wakacje to najlepiej nad Morzem Bałtyckim, ponieważ szum fal oraz wyjątkowy mikroklimat wpływają niezwykle korzystnie nie tylko na samopoczucie, ale przede wszystkim na zdrowie. Osoby cierpiące na problemy z układem oddechowym lub też walczące z alergią powinny wybrać się właśnie nad polski Bałtyk, jednak do której miejscowości warto pojechać? Jedną z mniej znanych, ale i mniej obleganych przez turystów miejscowości są Rowy, położone w województwie pomorskim, u ujścia rzeki Łupawy. Nie oznacza to jednak, iż znalezienie wolnego pokoju w środku sezonu jest banalnie proste. Przed przyjazdem tutaj warto wcześniej sprawdzić, jak wygląda baza noclegowa. W wiosce tej znajdują się ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe oraz pensjonaty, jednak szukając noclegu na kilka dni przed wyjazdem, można się niemiło rozczarować. Zdecydowana większość turystów rezerwuje sobie zakwaterowanie już na kilka miesięcy przed planowanym urlopem, gdyż w późniejszym czasie znalezienie odpowiedniego lokum jest bardzo trudne [znajdź tu ].

Co do samych Rowów to obecne tereny, na których znajduje się ta miejscowość, wchodziły w skład Polski już od czasów słynnego Mieszka I. Pierwsze wzmianki o tej wsi pochodzą z końca XIII wieku, jednak przeprowadzone wykopaliska archeologiczne udowodniły, iż tereny te były już zamieszkane w okresie prehistorycznym. Z ciekawostek związanych z tą miejscowością warto wspomnieć, iż w 2000 roku odbyły się tutaj Mistrzostwa Świata seniorów w szachach, dzięki czemu o mieście usłyszało bardzo dużo osób nie tylko z Polski, ale również ze świata.

Rowy znajdują się w niedalekiej odległości od Ustki, dlatego też warto zorganizować sobie wycieczkę do tej ciekawej miejscowości. Najważniejsze jest jednak to, iż ląd w tej miejscowości od Morza Bałtyckiego oddziela las sosnowy, dzięki czemu można tu liczyć na niezwykle czyste powietrze, które wpływa korzystnie na stan zdrowia, szczególnie na górne drogi oddechowe.

Zastanawiając się nad tym, gdzie spędzić wakacje z dala od dzikich tłumów, to warto wybrać się do Rowów, które są dosyć niewielkie, jednak można w tej miejscowości spędzić naprawdę udane wakacje. Cisza, spokój, plaża i piękny las zachęcają do spacerów oraz wdychania zdrowego powietrza.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ciekawostki z Rowów

  1. pani Dulska pisze:

    Czyste nadmorskie powietrze ma na mnie kojący wpływ, zawsze jak mam początki migreny na wakacjach to idę powdychać morskiej bryzy i od razu mi przechodzi

Dodaj komentarz