Czarna Góra to miejsce na letni i zimowy wypoczynek

Przepiękne szlaki wiodące przez górskie szczyty, wspaniałe powietrze i doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów – wszystko to znajdziemy w Czarnej Górze. Ośrodek Górski założony w 1996 roku może pochwalić się doskonałą infrastrukturą narciarską. Wyciągi, stoki i trasy zjazdowe, doskonała baza noclegowa – wymieniać można długo.

Najlepiej zacząć od warunków do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Na miejscu funkcjonują trzy kolejki linowe, wyciąg talerzykowy oraz szkoła narciarska. Swoje miejsce do nauki narciarstwa znajdą również najmłodsi. W przypadku niskich opadów śniegu trasy są sztucznie naśnieżane.

Wypoczynek w tym miejscu cenią sobie nie tylko zapaleni narciarze ale również rowerzyści wyczynowi. Masyw Śnieżnika wciąż jednak nie jest odkryty na większą skalę. Szkoda, bowiem na rowerzystów czeka gęsta sieć traktów leśny, górskich dróg i polnych szlaków o urozmaiconej rzeźbie terenu. Dzięki temu można zapoznać się ze wspaniałą przyrodą i okolicą. Przejazd dostarczy też niezapomnianych widoków. Najlepszym dowodem doskonałych warunków panujących w tym pasmie górskim są ogólnopolskie wyścigi MTB. Na Czarnej Górze znajduje się również jedna z najbardziej profesjonalnych tras dwonhill’owych w Polsce. Wśród najbardziej interesujących tras rowerowych wymienić możemy z całą pewnością tą prowadzącą z Międzygórza, przez przełęcz Śnieżnicką i Żmijowiec. Trasa liczy ponad 20 km. Nie brak również tras nieco krótszych i mniej wymagających.
Oczywiście zimą można odwiedzić inne ciekawe miasta. Z pewnością zachwyci Was Toruń, miasto tętniące życiem bez względu na porę roku.

Będąc w Czarnej Górze polecamy udać się przede wszystkim na piesze wędrówki wzdłuż najpiękniejszych szczytów Śnieżnika. Jedna z dłuższych wynosi ponad 22 km i rozpoczyna się w Przełęczy Puchaczówce, wiedzie przez Czarną Górę oraz Międzygórze. Turyści w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów mogą zapoznać się ze wspaniała panoramą Ziemi Kłodzkiej. Nie brak też prostszych tras, mniej wymagających. Trasy te są również idealne do uprawiania niezwykle popularnego nordic walking. W okolicy Czarnej Góry znajdziemy również stadninę oferującą naukę jazdy konnej od podstaw. Naprawdę warto, widoki rozpościerające się z końskiego wierzchu zapierają dech w piersi.

W poszukiwaniu ciszy i spokoju, warto zdecydować się na nocleg na terenie Czarnej Góry {lista: meteor} przede wszystkim w gospodarstwach agroturystycznych. Zimą, zapaleni narciarze powinni jednak z własnej wygody wybierać noclegi na szczycie góry, w jednym z obiektów składających się na ten nowoczesny kompleks narciarski. Baza noclegowa naprawdę nie pozostawia wiele do życzenia. Jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń przez cały rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz