Czarna Góra to miejsce na letni i zimowy wypoczynek

Przepiękne szlaki wiodące przez górskie szczyty, wspaniałe powietrze i doskonałe warunki do uprawiania zimowych sportów – wszystko to znajdziemy w Czarnej Górze. Ośrodek Górski założony w 1996 roku może pochwalić się doskonałą infrastrukturą narciarską. Wyciągi, stoki i trasy zjazdowe, doskonała baza noclegowa – wymieniać można długo.

Najlepiej zacząć od warunków do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Na miejscu funkcjonują trzy kolejki linowe, wyciąg talerzykowy oraz szkoła narciarska. Swoje miejsce do nauki narciarstwa znajdą również najmłodsi. W przypadku niskich opadów śniegu trasy są sztucznie naśnieżane.

Wypoczynek w tym miejscu cenią sobie nie tylko zapaleni narciarze ale również rowerzyści wyczynowi. Masyw Śnieżnika {info: mapa} wciąż jednak nie jest odkryty na większą skalę. Szkoda, bowiem na rowerzystów czeka gęsta sieć traktów leśny, górskich dróg i polnych szlaków o urozmaiconej rzeźbie terenu. Dzięki temu można zapoznać się ze wspaniałą przyrodą i okolicą. Przejazd dostarczy też niezapomnianych widoków. Najlepszym dowodem doskonałych warunków panujących w tym pasmie górskim są ogólnopolskie wyścigi MTB. Na Czarnej Górze znajduje się również jedna z najbardziej profesjonalnych tras dwonhill’owych w Polsce. Wśród najbardziej interesujących tras rowerowych wymienić możemy z całą pewnością tą prowadzącą z Międzygórza, przez przełęcz Śnieżnicką i Żmijowiec. Trasa liczy ponad 20 km. Nie brak również tras nieco krótszych i mniej wymagających.
Oczywiście zimą można odwiedzić inne ciekawe miasta. Z pewnością zachwyci Was Toruń {info: blog}, miasto tętniące życiem bez względu na porę roku.

Będąc w Czarnej Górze polecamy udać się przede wszystkim na piesze wędrówki wzdłuż najpiękniejszych szczytów Śnieżnika. Jedna z dłuższych wynosi ponad 22 km i rozpoczyna się w Przełęczy Puchaczówce, wiedzie przez Czarną Górę oraz Międzygórze. Turyści w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów mogą zapoznać się ze wspaniała panoramą Ziemi Kłodzkiej. Nie brak też prostszych tras, mniej wymagających. Trasy te są również idealne do uprawiania niezwykle popularnego nordic walking. W okolicy Czarnej Góry znajdziemy również stadninę oferującą naukę jazdy konnej od podstaw. Naprawdę warto, widoki rozpościerające się z końskiego wierzchu zapierają dech w piersi.

W poszukiwaniu ciszy i spokoju, warto zdecydować się na nocleg na terenie Czarnej Góry {lista: meteor} przede wszystkim w gospodarstwach agroturystycznych. Zimą, zapaleni narciarze powinni jednak z własnej wygody wybierać noclegi na szczycie góry, w jednym z obiektów składających się na ten nowoczesny kompleks narciarski. Baza noclegowa naprawdę nie pozostawia wiele do życzenia. Jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń przez cały rok.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz