Ekstremalne sporty w Borsku

Niewiele jest miejscowości w Polsce, które pod względem turystycznym są w stanie zapewnić ciekawe i kameralne zakwaterowanie, rozrywki pełne wrażeń oraz kontakt z przyrodą i klimat, który jeśli tylko tego zechcemy, nas wyciszy i zrelaksuje. Borsk jest wsią na Kujawach, która pomimo tego, że jest niezwykle mała, spełnia wszystkie powyższe oczekiwania. Baza noclegowa w Borsku jest rozlokowana w głównej części nad jeziorem. Chatki letniskowe lub namioty oferują klimatyczne miejsca do spania (Borsk – noclegi spis) nad wodą. Kto nie chciałby, aby z jego okna rozpościerał się widok na Wdzydzki Park Krajobrazowy? Więcej chyba nie należy dodawać. Jeśli jakiś obszar ma taki status, to zawsze jest on niebywale piękny.

Borsk zapewnia również wiele atrakcji. Niektóre z nich można spokojnie zaliczyć do sportów ekstremalnych, inne są nieco spokojniejsze. Do nich można zaliczyć wypoczynek nad Jeziorem Wdzydze, w zakres którego wchodzi zarówno plażowanie jak i możliwość wypożyczenia kajaków, łódki lub jachtu. Dostępne są również łodzie motorowe dla osób lubiących mocniejsze wrażenia. Wszystkie te aktywności znajdziemy w pięknych okolicznościach przyrody jeziora Wdzydze.

Ale Borsk pozwala nam na oddawanie się sportom ekstremalnym z najwyższej półki. Koło Borska znajduje się lądowisko. Jest to pas startowy, niegdyś wykorzystywany przez wojsko, obecnie znajdujący się w prywatnych rękach i przeznaczony do zupełnie innych celów. Po remoncie nawierzchni, lądowisko pełni standardową rolę pasa startowego dla awionetek, ale poza tym ma kilka innych funkcji. Na lądowisku otwarto tor samochodowy. Jeśli chcemy poszaleć to możemy spokojnie się tam udać. Pojeździć możemy swoim autem lub wypożyczyć jeden z wyjątkowych samochodów. Możemy wypożyczyć tam porsche, ferrari lub inne sportowe auto.

Lądowisko skupia również zapaleńców sportów powietrznych. Ma infrastrukturę potrzebną do ich samodzielnego uprawiania, oferuje również możliwość wykupienia tej zabawy z instruktorem. Loty w tandemie, paralotnie, lotnie, holowanie na spadochronie – to wszystko czeka na nas na tym lądowisku. Borsk jest niezwykle ciekawym miejscem do odwiedzenia. Jest zaciszne i przytulne, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest nudne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz