Nie tylko zabytki, czyli o atrakcjach Trójmiasta

Trójmiasto pełne jest atrakcji dla młodszych i starszych. Znajdą tutaj coś dla siebie poszukiwacze wrażeń kulturalnych, fani aktywnego wypoczynku, rodziny z dziećmi, osoby, które podczas pobytu lubią spacerować bez pośpiechu i poznawać nowości przez odrywanie ciekawych lokali. Jest to też jedyna taka aglomeracja i miejsce nierozerwalnie związane z naszą historią.

Najbogatszy kulturowo i turystycznie wydaje się Gdańsk, miasto z ponad tysiącletnią historią, będące stolicą województwa pomorskiego. Znajdziemy tu obfitość muzeów, teatrów i galerii, modnych lokali i wspaniałej architektury. Z ciekawych, a niebanalnych miejsc zobaczyć warto Centrum Hewelianum, interaktywne centrum nauki i historii – nie tylko dzieci będą zachwycone pobytem w nim, ale także dorośli. Chociaż każdy zna sylwetkę Żurawia, wznoszącego się nad Motławą, gdzie od stuleci funkcjonowała przystań morska, to nie każdy wie, że tuż obok mieści się Ośrodek Kultury Morskiej, również wypełniony interaktywnymi atrakcjami, organizujący gry miejskie i niecodzienne wydarzenia.

W Sopocie przede wszystkim wypoczniemy na plaży, a najdłuższe drewniane molo Europy robi wrażenie za każdym razem, kiedy się je odwiedza. Warto zobaczyć także słynną Operę Leśną [www. wikipedia.org/wiki/Opera_Leśna]. Mamy z Sopotu także łatwy dostęp do tras rowerowych położonych w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W Gdyni najbardziej znanym puntem wycieczek jest oczywiście port morski, wraz z dwoma statkami-muzeami – Darem Pomorza [pl.wikipedia.org/wiki/Dar_Pomorza] oraz ORP Błyskawica. Warto zobaczyć również Oceanarium oraz Muzeum Emigracji, przedstawiające losy Polaków zmuszonych opuścić kraj. Położone jest w budynku Dworca Morskiego, jednego z najciekawszych zabytków architektonicznych Gdyni.

Trójmiasto jest także świetnym miejscem do wypoczynku na plaży – oprócz najbardziej znanej sopockiej, na uwagę zasługują również plaże Gdyni i Gdańska. Z drugiej strony jednak jest tu tyle rzeczy wartych zobaczenia, że można spędzić kilka dni, nie mając kiedy wybrać się nad morze.

Jeżeli chodzi o noclegi, Trójmiasto ma bardzo zróżnicowaną bazę noclegową . Znajdziemy tu pięcio- i czterogwiazdkowe hotele i ośrodki spa,  domy wczasowe o średnim standardzie, jak też schroniska młodzieżowe, popularne hostele, a w lecie także kempingi. Pozwoli to każdemu spędzić tutaj urlop czy weekend według swoich możliwości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Nie tylko zabytki, czyli o atrakcjach Trójmiasta

 1. Ja.ro pisze:

  @ Joanna – gdzie jeszcze byłaś nad morzem?

 2. Gerwazy pisze:

  Wpisy są o różnej tematyce i to jest najciekawsze 🙂

 3. cameron pisze:

  Joanna jako fanka i wielka miłośniczka siatkówki muszę powiedzieć, że to moje ulubione miejsce w sieci, gdzie szukam turystycznych inspiracji

 4. /pocahontas/ pisze:

  Ja też polecam każdemu i znajomym, którzy planują jakieś wyjazdy i noclegi w Polsce 🙂

 5. Kinia pisze:

  Trójmiasto to świetna sprawa na wakacje i bez problemu można znaleźć nocleg w którymś z tych pięknych miast

 6. mały.głód pisze:

  Miasta piękne, tylko ceny noclegów trochę wysokie, dlatego ja lubię nocleg w Kartuzach

Dodaj komentarz