Ogród japoński

Ostatnio zwiedziłam ze znajomymi piękny ogród japoński w Pisarzowicach obok Bielska-Białej. Ogród japoński znajduje się przy Szkółce Krzewów Ozdobnych Antoniego Pudełko. Miejsce jest cudowne, pełne orientalnego uroku i ciszy ale najciekawszym elementem ogrodu jest budynek herbaciarni, pawilonu japońskiego, który właściciele otworzyli we wrzeniu 2010 roku dla zwiedzających gości , którym serwują kilkadziesiąt rodzajów herbat.
Ogród japoński w Pisarzowicach powstał przy miejscowej szkółce krzewów ozdobnych i jest swoistą reklamą firmy. Jest to także miejsce, w którym można zobaczyć japońską sztuką ogrodniczą i napić się herbaty w japońskim pawilonie. W ogrodzie zobaczyć można drzewka bonsai, azalie, wiśnie i peolie. Tak jak w każdym ogrodzie japońskim tak i w Pisarzowicach znajduje się dużo wody i skałek. Miejsce to jest polecane w szczególności na rodzinne wycieczki z dziećmi.
Ogród jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00-18:00, a w soboty między 8:00 a 14:00. W niedzielę i święta – nieczynne. Mieści się przy ulicy Ogrodniczej 2.
A ja wam o tym miejscu powiem tylko tyle. Miejsce to jest cudowne, pełne orientalnego uroku i ciszy. Poza roślinnością, ciekawszym elementem ogrodu jest budynek herbaciarni, w którym skosztowałam chyba kilkudziesięciu rodzajów herbaty i wszystkie mi smakowały. Miejsce jak najbardziej godne polecenia na odpoczynek z najbliższymi 🙂