Osobliwa Niedzica – wędrówka po zabytkach

Niedzica to przepiękna miejscowość, w której możemy nie tylko odpocząć, ale i zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jest ona położona w województwie małopolskim, w pobliżu takich znanych miejscowości wśród turystów, jak Czorsztyn. Na pewno warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ znajdziemy tu naprawdę dobre zakwaterowanie. Baza noclegowa z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Sprawia to, że warto przyjechać w te okolice i zobaczyć wszystkie piękne miejsca. Dodatkowo to bardzo spokojna, niewielka miejscowość, w której poza sezonem turystycznym spotkamy niewielu turystów. Dzięki temu przyjeżdżając w te okolice możemy naprawdę odpocząć.

Co warto zobaczyć przebywając w tych stronach? Na pewno jedną z największych atrakcji turystycznych tego miejsca jest zamek. Bardzo stary obiekt, z którym jest związanych wiele ciekawych historii. Dzisiaj stanowi miejsce, które jest udostępnione do zwiedzania przez turystów. Możemy zobaczyć naprawdę piękną panoramę. W pobliżu znajduje się olbrzymi Zbiornik Czorsztyński, który sprawia, że te okolice wyglądają przepięknie, szczególnie wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca. Nie możemy zapomnieć także o znajdującej się tutaj zaporze. Jest to świetne miejsce do spacerów i podziwiania pięknej panoramy. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych możemy stąd zobaczyć nie tylko mach z innej perspektywy, ale również i panoramę Tatr. Warto zwrócić na to uwagę podczas przyjazdu w te okolice.

Zabytkowy spichlerz, który również stanowi obecnie tylko atrakcję turystyczną jest niepowtarzalną okazją do zagłębienia się w dzieje tego regionu. Został on zbudowany w XVIII wieku, wobec czego stanowi bardzo ciekawy obiekt. Jeśli chodzi o zabytki, to w tych okolicach warto zwrócić uwagę również na kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja. Jest to jedna z konstrukcji o bardzo długiej tradycji, wobec czego stanowi naprawdę ciekawy punkt nie tylko z sakralnego, ale także z historycznego i architektonicznego punku widzenia. To wszystko sprawia, że to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić. Wycieczka w te strony to okazja nie tylko do wypoczynku, ale także i do zobaczenia wielu ciekawych obiektów o zaskakująco długiej historii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz