Rabka-Zdrój kierunkiem na wakacje

Rabka-Zdrój jest miastem położonym w województwie małopolskim, a dokładnie w powiecie nowotarskim. Miasto jest zlokalizowane u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do Raby. Pierwsze wzmianki dotyczące miejscowości pojawiły się w 1254 roku kiedy to Jan Długosz powołując się na dokument Bolesława Wstydliwego wymienia Rabkę-Zdrój w formie „Sal in Rabschyca”. Miasto to zostało założone w XII wieku. Prawa miejskie miasto uzyskało 21. września 1953 roku.

Burmistrzem Rabki-Zdrój jest Ewa Przybyło. Miejscowość zamieszkuje ponad trzynaście tysięcy dwieście mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi ponad trzydzieści sześć kilometrów kwadratowych. W obecnych czasach Rabka nazwana jest „Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten nadał temu miastu wojewoda małopolski w 1996 roku. W Rabce znajduje się Teatr Lalek ”Rabcio” co oznacza, że miasto ma własną scenę teatralną. Znajduje się tam także pomnik św. Mikołaja, który stoi tuż przed zabytkowym budynkiem czynnej stacji kolejowej. Stacja ta nosiła wówczas nazwę Dom św. Mikołaja. Ciekawym miejscem jest także Park Zdrojowy, w którym znajduje się pomnik Jana Pawła II. To tam właśnie zaczyna się jeden ze szlaków papieskich.

W Rabce odbywa się od 2014 roku Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Miejscowość ta jest znana od ponad stu wieków również jako uzdrowisko. Zostając na dłużej w Rabce-Zdroju warto pomyśleć o noclegach (serwis meteor-turystyka.pl). Możemy skorzystać na przykład z oferty noclegowej obiektu Pokoje Gościnne Apartament Duda. Są one zlokalizowane w miejscowości Poręba Wielka pod numerem 474. Obiekt ten oferuje swoim gościom 25 miejsc noclegowych. W ofercie obiektu znajduje się jeden apartament czteroosobowy, jeden pokój dwuosobowy, dwa pokoje dwuosobowe oraz jeden pokój czteroosobowy. Cena pobytu w apartamencie plasuje się od 50 złotych do 100 złotych od osoby natomiast nocleg w każdym z pozostałych pokoi będzie nas kosztował od 30 złotych do 50 złotych za osobę. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tam basen letni a także boisko do siatkówki. Warto wiedzieć, iż w pobliżu obiektu znajduje się Gorczański Park Narodowy. Dom ten jest położony u stóp góry Turbacz. Obiekt ten gwarantuje swoim gościom ciszę, spokój oraz miłą, kameralną atmosferę. W jego pobliżu znajdziemy także szlaki turystyczne na Stare Wierchy, Orkanówkę i do Obserwatorium Astronomicznego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz