Toruń – miasto tętniące życiem przez cały rok

Do Torunia można przyjechać o każdej porze roku i znaleźć tutaj coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań. To duże miasto, jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych, handlowych i akademickich w Polsce. O każdej porze odbywają się tutaj liczne festiwale muzyczne, wydarzenia kulturalne, odczyty i wykłady, a także wydarzenia sportowe.

Przyjeżdżając na dłużej musimy pomyśleć o miejscu, w którym się zatrzymamy. Na szczęście baza noclegowa  () jest bardzo dobrze rozwinięta i pozwala nam się zatrzymać w jednym z wielu obiektów. Wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej wpiszemy hasło „noclegi Toruń”, a będziemy mogli wybierać między ofertami hoteli, pensjonatów, prywatnych kwater czy gospodarstw agroturystycznych. W mieście znajdziemy także wiele kawiarni oraz restauracji, które serwują dania z całego świata. Jest tutaj wiele obiektów, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Przy ulicy Poznańskiej mieści się Muzeum Fortyfikacji Pancernej Twierdzy Toruń. Jest to jednostka, która obejmuje pancerne pruskie maszyny, pochodzące z końca XIX stulecia. Zebrano tutaj również wiele militarnych eksponatów z II wojny światowej oraz z czasów zimnej wojny.

Przy ulicy Bydgoskiej mieści się miejski Ogród Zoologiczny. Nie jest on może tak duży jak poznańskie, wrocławskie czy gdańskie zoo, ale znajdziemy tutaj wiele ciekawych gatunków zwierząt. A korzystać mogą one w znacznej większości z odnowionych niedawno, dużych wybiegów. Można zobaczyć chociażby surykatki, żubry czy niedźwiedzie himalajskie. Zoo spodoba się także najmłodszym, dla których przygotowano wiele dodatkowych atrakcji. Nietypowym budynkiem, który przyciąga nie tylko architekturą jest Teatr Baj Pomorski, mieszczący się niedaleko Nowego Rynku. Początki teatru lalek w Toruniu sięgają 1946 roku, a obecny budynek powstał w 2005 roku. Znany jest on właśnie ze względu na swoją nietypową fasadę, udającą drewnianą szafę z szufladami.

Innym teatrem w Toruniu wartym odwiedzenia jest ten im. Wiliama Horzycy, wybudowany w 1904 roku. Pierwszym polskim spektaklem, który się tu odbył była „Zemsta” w 1920 roku.
Toruń jest miastem, gdzie na każdym kroku spotkać możemy ciekawe instytucje kulturalne. Dodatkowo, podczas spacerów po mieście znajdziemy wiele pamiątkowych tablic, posągów i pomników. Są tu takie, które dotyczą ważnych wydarzeń, ale także mniej poważne, jak pomnik osiołka czy piernika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz