Urlop na Mazurach i niespodzianki Rynu

Po naszej ostatniej wizycie na Mazurach w urokliwej miejscowości Kruklankach [widoczne w sieci Bloga], postanowiliśmy dokładniej poznać ten obszar naszego kraju. W związku  z tym mamy zaszczyt zaprezentować Wam kolejna piękną miejscowość zlokalizowaną na tym obszarze.

Mazury to region, który co roku odwiedza wiele osób z różnych zakątków Polski. To nic dziwnego, bowiem mazurskie krajobrazy są naprawdę urzekające. Jedną z miejscowości wartych odwiedzenia jest Ryn. To nieduże miasto, jednak z długą historią (pierwsze wzmianki na temat Rynku pochodzą z II połowy XIV wieku). Na jego terenie znajduje się średniowieczny zamek, jednak turyści mogą skupić się nie tylko na zwiedzaniu, gdyż w Rynie znajdują się także dwa jeziora oraz wiele innych atrakcji. Jak warto spędzić tu urlop?

Ta mazurska miejscowość przyciąga turystów z różnych względów. Wiele osób decyduje się na pobyt tutaj przede wszystkim ze względu na fakt, że w Rynie znajdują się dwa jeziora. Na Jeziorze Ryńskim [widoczne w sieci PWN] znajdą się trzy wyspy, ponadto to właśnie tam jest usytuowany port Ekomarina, czyli ekologiczna mini przystań. Cumuje tam wiele żaglówek i jachtów. Dodatkowo od Ekomariny odchodzi promenada, która jest idealnym miejscem do spacerów dla wczasowiczów.

Drugim zbiornikiem wodnym na terenie Ryna jest jezioro Ołów. Przy nim powstała plaża z kilkoma pomostami, na której chętnie wypoczywają wczasowicze, nieopodal działa także wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można tam wypożyczyć między innymi rowerki wodne i kajaki, co stanowi dużą atrakcję w sezonie letnim.

Oczywiście spędzając czas w Rynie, warto zdecydować się na zwiedzenie najważniejszych obiektów miejscowości. Żaden turysta nie może nie odwiedzić zamku, który powstał w II połowie XIV wieku. Przez długi czas w budynku znajdowała się siedziba komturii. Obecnie po odnowieniu obiektu w zamku znajduje się hotel, jednakże w dalszym ciągu można zwiedzać niektóre jego części. Dla zwiedzających udostępniony został zadaszony dziedziniec (mierzący około 900 m2) oraz sale, które do niego przylegają. Innym obiektem, który warto zobaczyć podczas pobytu w Rynie jest miejscowa wieża ciśnień. Powstała ona w XIX wieku, znajduje się na wzgórzu na terenie miejscowego cmentarza ewangelickiego. 

Co roku urlop na Mazurach spędza wiele osób. W związku z tym pobyt w tym miejscu warto zaplanować z pewnym wyprzedzeniem. Baza noclegowa Ryna [widoczna w sieci Meteora] jest duża, zatem większość turystów bez trudu znajdzie obiekt, który przypadnie im do gustu. Do ich dyspozycji są między innymi domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe, czy pensjonaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz